середа, 9 березня 2016 р.


9 березня відзначаємо день народження видатного українця, поета, художника, прозаїка — Тараса Григоровича Шевченка, який народивася у цей день, 202 роки тому, 1871 року у  сім’ї селян-кріпаків.
За своє життя, а прожив він чимало, 47 років і один день, Шевченко сповна наситився стражданнями, але він не міг не жадати того, до чого прагнуть українці — життя і свобода, самореалізація і благополуччя, мир і повага, прості людські цінності. Його творчість це його душа, в ньому він був чесний і добрий, ярий і нескінченно багатий.
З Днем народження, Тарасе!

10 цікавих фактів про Шевченка Т. Г.
  1. Шевченко був не тільки талановитим поетом і прозаїком, він був і обдарованим художником, але про цю сторону його творчості говорили мало, так як збереглося дуже небагато його робіт.
  2. Основною освітою Тараса Шевченка, було навчання в церковно-прихожанській школі, тривалістю всього 2 роки.
  3. Портрет у свої молоді роки Шевченко малює при свічці. На папері напис: «Т. Шевченко».
  4. У 1838 році Брюллов написав портрет Жуковського і продав його за 2500 рублів. За ці гроші і був викуплений Шевченко його з кріпосного рабства. Це була величезна на ті часи сума, за яку можна було придбати фільварок. Здобувши свободу, Шевченко вступив до Академії мистецтв.
  5. «Кобзар» став найзнаменитішою книгою Шевченка. Тільки за його життя він перевидавався 4 рази. А в радянський час загальний тираж «Кобзаря» перевалив за 8 мільйонів. Вірші з цієї збірки перекладені більш ніж на 100 мов світу. У місті Черкаси у 1989 році відкрився єдиний у світі музей, присвячений одній книзі. І цією книгою став «Кобзар».
  6. Перебуваючи у членстві Кирило-Мефодіївського товариства, Шевченко висував ідеї автономного статусу України та інших слов’янських держав, і столицею такої багатонаціональної держави він бачив місто Київ, а не Москву.
  7. Причиною заслання Шевченка до Оренбурга рядовим були його неприйнятні для Миколи І висловлювання (за сатиру в поемі «Сон».) Окрім цього, поету було заборонено займатися творчістю. Однак цю заборону він ігнорував. Саме у Оренбурзі Тарас Григорович написав більшу частину своїх повістей. Це стало можливим завдяки добродушності російських офіцерів, яким підпорядковувався письменник.
  8. 1861 році Шевченко за свій рахунок видав тиражем 10 тисяч примірників складену раніше брошуру, по якій українці могли вивчати основи грамоти у безкоштовних недільних школах. Це був «Буквар», який вважається основою літературної української мови.
  9. В останні роки життя український поет багато займався ліпленням і гравіруванням.
  10. На свій останній день народження Тарас Григорович в розмовi з близьким другом художником Григорiєм Честахiвським висловив бажання, щоб в разі смерті, яку він передчував, поховали його в Каневi. Вранцi 10 березня Тараса Григоровича не стало. Як відомо Тарас помер на чужині, а самі в Петербурзі і був похований на Смоленському кладовищі, але все таки його воля збулася і поет через 2 роки був перепохований у Каневі.

Немає коментарів:

Дописати коментар